Lütfen bekleyiniz..

Neden Profesyonel Ev Yardımcısı?

Neden Profesyonel Ev Yardımcısı?

Neden Profesyonel Ev Yardımcısı?

Ev yardımcısı, ev temizliğine ve ev içerisindeki diğer işlere yeterince vakit ayıramayan kişiler tarafından tercih edilebilir. Özellikle yoğun bir iş hayatına sahip olan aileler, ev işlerine uğraşacak enerjiye ve vakte sahip olmayabilir. Bu tip durumlarda da ev yardımcısı tutularak ev içerisindeki işlerin halledilmesi sağlanır.

Ancak ev yardımcısı tutmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunur. Bunların başında da anlaşılacak olan ev yardımcısının profesyonel olmasıdır. Profesyonel bir ev yardımcısı, ev içerisindeki tüm işlerin daha kısa süre içerisinde halledilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca profesyonel ve tecrübeli ev yardımcıları aynı zamanda ailelerin de güvenini sağlar. Bununla birlikte çalışma ortamına ve şartlarına daha kolay uyum sağlayabilirler.

Ev Yardımcılarında Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Ev yardımcısı tutmak istiyorum veya ev yardımcısı arıyorum diyen bireyler tutacakları yardımcılarda birçok kriter arayabilir. Bu kriterler ev yardımcısından istenilen görevlerin yerine getirilebilmesi açısından önem taşır. Bununla birlikte ev yardımcısı olmak isteyen kişilerin de belirli kriterlere sahip olması gerekebilir. Bunlar genel olarak aşağıdaki gibidir;

 • Tamamen profesyonel olmalıdır.
 • Güvenilir olmalı, aileye güven vermelidir.
 • Ev yardımcılığı alanında tecrübeye sahip olmalıdır.
 • Ev içerisindeki tüm işleri yerine getirebilecek sorumluluk bilincine sahip olmalıdır.
 • Çalışma saatlerine ve ev içerisindeki haneye uyum sağlamalı, uyumlu olmalıdır.
 • Görev bilincine sahip olmalıdır.

Yukarıdaki özellikler başta olmak üzere ev yardımcılarının sahip olması gereken birçok özellik bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda ev yardımcısı tutmak isteyen kişilerin yardımcıda arayacakları kriterler de olabilir.

Profesyonel Ev Yardımcısının Görevleri Nelerdir?

Profesyonel ev yardımcıları, ev içerisinde birçok göreve sahiptir. Bu görevlerin her birinin doğru bir şekilde yerine getirilmesi önem taşımaktadır. Ev yardımcısının ev içerisinde yapması gereken işler genel olarak şekildedir;

 • Evin genel temizliğini yapmak
 • Evi toplamak
 • Yemek yapmak
 • Bulaşıkları yıkamak
 • Çamaşırları yıkamak, kurutmak ve ütülemek
 • Mutfak işlerinin yapılması
 • Banyo, tuvalet ve evin diğer alanlarındaki temizlik işlerini yapmak

Yukarıdaki görevler ev yardımcısı tarafından rutin olarak yapılmaktadır. Ayrıca ev yardımcıları bu görevlerin dışında farklı sorumluluklara da sahip olabilir.

Ev Yardımcısı Maaşı Ne Kadar?

Ev yardımcısı maaşı net olmamakla birlikte ajanslar ve yardımcılar tarafından belirlenmektedir. Bu noktada maaşı değiştirebilecek birçok faktör vardır. Bunların başında da mesai saatleri yer almaktadır.

Örneğin haftanın sadece birkaç günü yardımcılık yapacak olan kişiler daha uygun maaşla çalışırken sürekli olarak ev yardımcısı görevini üstlenecek olan kişiler daha da yüksek maaşla çalışabilmektedir.

Bütçenize uygun ve profesyonel ev yardımcısı bulmak istiyorsanız Armoni İnsan Kaynaklarını tercih edebilirsiniz. Armoni İnsan Kaynaklarında sizlere hizmet verecek olan uzmanlarımız sayesinde aradığınız ev yardımcısını en kısa süre içerisinde bulabilir ve iş hayatınıza daha kolay bir şekilde odaklanabilirsiniz. Kriterlerinize uygun ev yardımcılarının CV ve portföylerine ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Blog Kategorileri