Lütfen bekleyiniz..

İade

İADE ŞARTLARI

ÜRÜNÜ NASIL İADE EDERIM?

AYIPLI ÜRÜNLERDE SIPARIŞINIZIN SIZE ULAŞTIĞI GÜNÜ TAKIP EDEN 7 GÜN IÇERISINDE  MÜŞTERI HIZMETLERI NUMARAMIZI ARAYARAK BILGI VEREREK IADE EDEBILIRSINIZ.

İADE EDECEĞINIZ ÜRÜNÜ, TÜM FATURA NÜSHALARI ILE PAKETI HASAR GÖRMEMIŞ, ÜRÜN KULLANILMAMIŞ, KULLANIM HATASI SONUCU ZARAR GÖRMEMIŞ HALIYLE, TÜM AKSESUARLARIYLA VE IADE SEBEBINIZI FATURANIN ARKASINDAKI İADE FORMUNU DOLDURARAK MNG KARGO ILE KARGO ÜCRETINI ÖDEYEREK GÖNDERMENIZ GEREKMEKTEDIR. 

İADE ÜRÜN BEDELI, ÜRÜNLER DEPOYA ULAŞTIĞI ANDAN ITIBAREN, IADE ŞARTLARINA UYGUNLUĞU KONTROL EDILDIKTEN SONRA, KREDI KARTINIZA VEYA HESAP NUMARANIZA IADE IŞLEMI GERÇEKLEŞTIRILIR. 

 

İADE ÜRÜN BEDELI NE ZAMAN GERI ÖDENECEK?

 İADE ETTIĞINIZ ÜRÜNLE ILGILI TÜM IŞLEMLER, ÜRÜNÜNÜZ DEPOMUZA ULAŞTIĞI ANDAN ITIBAREN 2 IŞ GÜNÜ IÇERISINDE SONUÇLANDIRILIR. KAPIDA ÖDEMELERDE IADE IŞLEMI ALICININ ÖDEMEYI KAPIDA KARGO ÇALIŞANINA YAPTIĞI GÜNDEN ITIBAREN 10 GÜN SONRASINDAKI ILK CUMA YAPILMAKTADIR. KREDI KARTLI ALIŞVERIŞLERDE ISE 2 GÜN IÇINDE IADE SÜRECI TAMAMLANMASI ARDINDAN ILK CUMA GÜNÜ IADE GERÇEKLEŞTIRILMEKTEDIR. PARA IADENIZIN BANKANIZA BAĞLI OLARAK, KREDI KARTINIZA VE HESABINIZA YANSIMASI IADEDEN SONRA MAX 5 GÜN SÜREBILIR. BAŞPUNAR AYAKKABI UN BU SÜRECE HERHANGI BIR MÜDAHALEDE BULUNMASI MÜMKÜN DEĞILDIR. HERHANGI BIR GECIKME YAŞANMASI HALINDE BANKANIZDAN DETAYLI BILGI ALABILIRSINIZ.

 

İADE VE DEĞIŞIM ŞARTLARI

İADE EDILECEK/DEĞIŞIMI YAPILACAK ÜRÜN, TESLIM ALINAN ORIJINAL PAKETI / KUTUSU ILE GÖNDERILMELIDIR. (ÖRNEK: ORIJINAL KUTU ÜZERINE KARGO ETIKETI YAPIŞTIRILMIŞ VE KARGO KOLI BANDI ILE BANTLANMIŞ ÜRÜNLER KABUL EDILEMEZ.) ÜRÜN TESLIM ALDIĞINIZ HALIYLE IADE EDILMELIDIR.

İADE EDILECEK/DEĞIŞIMI YAPILACAK ÜRÜNÜN KULLANILMAMIŞ VEYA KULLANIM HATASI SONUCU ZARAR GÖRMEMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDIR.

TEKRAR SATILABILIRLIK ÖZELLIĞINI KAYBETMIŞ, BAŞKA BIR MÜŞTERI TARAFINDAN SATIN ALINAMAYACAK DURUMDA OLAN ÜRÜNLERIN IADESI/DEĞIŞIMI KABUL EDILMEMEKTEDIR.

EĞER ÜRÜNÜN FATURASI KURUMSAL ISE, IADE IŞLEMI IÇIN KURUMUN DÜZENLEMIŞ OLDUĞU, "ÜRÜN BIRIM FIYATI+KDV" ŞEKLINDE KESILMIŞ 'İADE FATURASI' ILE BIRLIKTE GÖNDERMENIZ GEREKIYOR. FATURASI KURUMLAR ADINA DÜZENLENEN SIPARIŞ IADELERINI ‘İADE FATURASI' KESILMEDIĞI TAKDIRDE TAMAMLAYAMADIĞIMIZI BELIRTMEK ISTERIZ.

DEĞIŞIM YAPMAK ISTENILEN ÜRÜN STOKLARDA BULUNMALIDIR.

DEĞIŞIM IŞLEMI, SATIN ALMIŞ OLDUĞUNUZ ÜRÜNDE NUMARA DEĞIŞIKLIĞI ŞEKLINDE SAĞLANIR.

SIZE GÖNDERILEN FATURANIN ARKA KISMINDA YER ALAN ÜRÜN İADE FORMU'NDA "SIPARIŞ VERDIĞIM ÜRÜNÜN DEĞIŞIMINI ISTIYORUM" SEÇENEĞINI IŞARETLEMELISINIZ.

AYNI ÜRÜN ILE ILGILI DEĞIŞIM ADEDI 2 DEFA ILE SINIRLIDIR.

ÜRÜNLERDE 1. DEĞIŞIMDEKI KARGO ÜCRETLERI BAŞPUNAR AYAKKABI TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR, 2. DEĞIŞIMLERDEKI KARGO ÜCRETLERI ISE ALICIYA AITTIR.

İADE HAKKINDA

İADE IŞLEMINIZI GERÇEKLEŞTIRMEDEN ÖNCE, SIPARIŞINIZLE ILGILI GEREKLI INCELEME BAŞPUNAR AYAKKABI İADE DEPARTMANI TARAFINDAN YAPILMAKTADIR. ÜRÜN IADE IŞLEMLERIYLE ILGILI OLARAK SADECE BAŞPUNAR AYAKKABI  ILE ILETIŞIME GEÇMENIZI RICA EDIYORUZ.

DEĞIŞIM IŞLEMLERI STOK DURUMUNUN UYGUN OLMASI DURUMUNDA, NUMARA BAZINDA YADA MÜŞTERI ISTEĞI DOĞRULTUSUNDA FARKLI ÜRÜN DEĞIŞIMLERI YAPILABILINMEKTEDIR.